Новини

Введені електронні іспити для майбутніх нотаріусів 12 червня 2014


Найближчим часом планується провести перший публічний іспит за новою системою електронного анонімного тестування. Кабінет міністрів України прийняв рішення про введення електронних іспитів для отримання ліцензії нотаріуса, а також про реформування роботи Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату.

«На жаль, під час допуску до професії спостерігаються серйозні проблеми у вигляді величезної корупційної складової. Від громадських організацій надійшла інформація про те, що за успішну здачу іспиту потрібно дати хабар в розмірі від 20 до 100 тисяч доларів. Для того, щоб зупинити цю корупційну практику, уряд своїм рішенням ввів електронні іспити для отримання ліцензії нотаріуса, які повністю знищать хабарництво у сфері нотаріату», - зазначив Міністр юстиції.

Зараз налічується близько 300 претендентів, готових здавати іспити. Вже найближчим часом планується провести перший публічний іспит за новою системою електронного анонімного тестування.

Реформування ВКК нотаріату, яка займається питанням допуску до професії нотаріуса і розглядає дисциплінарні питання, також обумовлено низкою проблем (корупція під час іспитів, непрозора процедура розгляду питання про залучення нотаріуса до відповідальності тощо).

До складу відповідної комісії входитимуть представники нотаріальної спільноти, делеговані Нотаріальної палатою. При цьому ті, хто вже раніше входили до складу ЛКК, не мають права знову працювати в цьому органі.
Джерело: ЛІГА:ЗАКОН