Новини

Українські нотаріуси працюватимуть за новими правилами

Верховна Рада України прийняла оновлені вимоги до діяльності нотаріальних контор.

За повідомленнями українських ЗМІ з 7 вересня всі вітчизняні нотаріуси почнуть працювати за зовсім новою схемою, а уряд почне вести чітку регуляцію діяльності всіх нотаріальних органів вже у відповідності з новими правилами. Як відомо, напередодні відповідний законодавчий акт з приводу внесення змін в український закон "Про нотаріат" прийняла українська Верховна Рада.

Новий законодавчий акт, який був розроблений і підготовлений Міністерством юстиції України, уточнює всі питання державного регулювання діяльності нотаріальних контор, вводить обов'язкові правила етики поведінки всіх нотаріусів, а також, крім усього іншого, на законодавчому рівні буде ретельно регулювати питання підготовки осіб до нотаріальної діяльності та допуску до неї, призупинення та повного припинення діяльності нотаріусів.

Відзначається і той факт, що ухваленими змінами у законодавчому акті передбачається встановлення більш зваженого і вимогливого підходу до правових і організаційних основ діяльності нотаріусів, також розширено коло правових підстав для максимального залучення їх до відповідальності у разі невиконання або ж неналежного виконання ними своїх професійних обов'язків.

Цікавий і той факт, що за визначенням нотаріус — це особа, яка спеціально уповноважена на вчинення різних нотаріальних дій, в числі яких засвідчення вірності документальних копій, копій виписок з них, засвідчення справжності підпису на різних документах, засвідчення вірності перекладів важливих документів з однієї мови на іншу, а також деякі інші дії, норми яких хоч якось відрізняються один від одного в різних державах.

Діяльність нотаріусів набагато ширша і пропоновані до них вимоги набагато вищі в державах континентального права (наприклад, Німеччина) у порівнянні з державами загального права (наприклад, в США).